Jak zaplanować efektywną przestrzeń biurową?

Odpowiednio wyposażona strefa biurowa to sposób na poprawę produktywności oraz samopoczucia pracowników. Właściwe dopasowanie mebli oraz innych elementów wyposażenia przekłada się na ergonomię pracy oraz wydajność. Warto też wspomnieć o kolorach, oświetleniu oraz ogólnym sposobie wykorzystania przestrzeni. Firmy, które poważnie podchodzą do tego typu kwestii i chcą podążać za najnowszymi trendami coraz częściej decydują się na remonty biur. O czym trzeba pamiętać podczas planowania przestrzeni, aby była ona jak najbardziej efektywna?

Czym wyróżnia się dobrze zaplanowana przestrzeń biurowa?

Na początek warto opisać jakie cechy powinna mieć efektywna strefa biurowa, z której na co dzień korzystają pracownicy. Jedną z najważniejszych kwestii jest optymalizacja pod kątem ergonomii. Oznacza to, że zarówno układ pomieszczeń, meble, urządzenia, jak i akcesoria muszą być dopasowane do potrzeb użytkowników. Duże znaczenie mają także aspekty zdrowotne. Podstawową kwestią jest wyposażenie w krzesła i biurka, które mają odpowiednią wysokość, a tym samym zmniejszają ryzyko wystąpienia dolegliwości zdrowotnych związanych z pracą siedzącą.

Firmy decydujące się na remonty biur powinny dokładnie przeanalizować zagadnienia związane z układem pomieszczeń. Konieczne jest wydzielenie zamkniętych przestrzeni, w których pracownicy będą mogli w 100% skoncentrować się na swojej pracy i będą odcięci od rozpraszających bodźców. Zapewnienie cichego miejsca jest absolutnie konieczne. Ponadto warto pomyśleć o wydzieleniu przestrzeni do pracy kreatywnej, w której zespół pracowników może prowadzić burzę mózgów, jednocześnie nie przeszkadzając pozostałym osobom. Firmy, które chcą podążać za trendami, a przy tym w jak największym stopniu zaspokoić potrzeby pracowników, mogą też zdecydować się na wydzielenie przestrzeni do relaksu. Powinny w niej znaleźć się wygodne sofy oraz elementy wyposażenia zapewniające rozrywkę i oderwanie od obowiązków.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przeprowadzając remont biura?

Remont jest dobrym momentem na zmianę koloru ścian. Warto postawić na jasne, stonowane odcienie. Nie powodują one rozpraszania uwagi i jednocześnie wprowadzają większy spokój do wnętrza. Ma to istotne znaczenie, jeśli w biurze zazwyczaj dużo się dzieje i panuje chaos. Oczywiście kolor ścian powinien być spójny z odcieniem mebli i podłogi. Oprócz tego zyskujemy optyczne powiększenie przestrzeni i poprawę koncentracji. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w niektórych miejscach dodać bardziej wyraziste akcenty kolorystyczne. Dzięki nim ożywimy pomieszczenie i wprowadzimy świeżą energię. Warto, aby takie akcenty znalazły się w pokojach przeznaczonych do kreatywnej pracy.

Zmiany aranżacji powinny uwzględnić także wprowadzenie do biurowych wnętrz większej ilości zieleni. Ma ona niezwykle pozytywny wpływ na samopoczucie pracowników. Ponadto poprawia poziom wilgotności w pomieszczeniu i działa kojąco. Remonty biur to też świetna okazja na sprawdzenie czy wybrane przez nas oświetlenie jest wystarczające. Najlepszym źródłem jest naturalne światło. Warto zatem zastanowić się czy możemy w jakikolwiek sposób zwiększyć jego dostęp. Jeśli chodzi o sztuczne oświetlenie, najlepiej sprawdzi się to o neutralnej barwie. Zalecana temperatura barwowa to 4000 Kelwinów. Oprócz oświetlenia głównego, w biurze musi znaleźć się także oświetlenia dodatkowe, np. w postaci lamp biurkowych.

Odpowiednio zaplanowana przestrzeń biurowa wpływa nie tylko na zwiększenie efektywności pracowników, ale również na zwiększenie ich satysfakcji oraz zaangażowania.

+48 606 743 313
biuro@rjbudownictwo.com

Dlaczego warto

nam zaufać?

RJ Budownictwo w liczbach

"Na tym świecie nie ma nic równie trudnego do zdobycia i równie łatwego do stracenia jak zaufanie."

Haruki Murakami

Zaufanie to jest kapitał, który budujemy od 2018 r. Co roku stale rośniemy co potwierdza, że nasze wartości mają mocne fundamenty. Średnio rocznie oddajemy ponad 10.000 m2 wyremontowanej powierzchni. Działamy transparentnie, czyli od momentu przygotowania oferty do etapu zakończenia inwestycji działamy w uzgodnieniu z inwestorem. Zapewniamy nadzór i uzgodnienia techniczne z zarządem budynku. Doradzamy i pomagamy w procesie kompleksowej realizacji inwestycji. Gwarantujemy serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Wydobądź potencjał swojego biura razem z nami!