Jak wykorzystać przestrzeń do budowania marki i wizerunku?

Wykorzystanie przestrzeni w procesie budowania marki i wizerunku pozwala dotrzeć z przekazem do większej liczby odbiorców. Ponadto fizyczne miejsca mogą prezentować potencjalnym klientom korzyści wynikające z poznania danego brandu. Odpowiednia prezentacja treści i materiałów graficznych głęboko wpływa na postrzeganie wartości oraz unikalności. Ze względu na te zalety, coraz więcej firm decyduje się na przebudowę powierzchni biurowych oraz komercyjnych. W dzisiejszych czasach mają one nie tylko stanowić przestrzeń do pracy, ale również inspirować, motywować oraz zapewniać jak największy komfort.

Jak zmiana przestrzeni wpływa na wizerunek marki?

Remonty biur są niejednokrotnie przeprowadzane w odpowiedzi na konieczność rebrandingu danej marki. W praktyce jest on reakcją na zmiany jakie zachodzą w świecie, spadające zyski lub kryzys wizerunkowy. Może okazać się też niezbędny w sytuacji, gdy firma ulegnie przekształceniu i np. połączy się z inną. Zmiany w przestrzeni są sposobem na wprowadzenie marki na wyższy poziom, a czasami nawet na ratunek przed pogłębieniem się kryzysu. Rebranding polega na zmianie sposobu w jaki dana marka jest postrzegana. Musi zatem obejmować całą identyfikację wizualną, materiały firmowe oraz wystrój placówki.

Zmiany w przestrzeni powinny być spójne z wizerunkiem danego brandu. Przełoży się to na lepsze doświadczenia klientów. Zatrudniając profesjonalną firmę wykonującą remonty biur można liczyć nie tylko na przemyślany projekt pomieszczenia, ale również na skutecznie przeprowadzoną modernizację lub przebudowę.

Jak dostosować biuro do zmieniających się potrzeb pracowników?

Z uwagi na zmieniające się potrzeby pracowników, coraz więcej firm decyduje się na przekształcenie wystroju biura. Chcąc podążać za najnowszymi trendami, konieczne jest m.in. stworzenie przestrzeni, w której można pracować w pełnym skupieniu i ciszy. Firmy zajmujące się remontami powinny na etapie projektowania wyznaczyć miejsca, w których mają znaleźć się rośliny. Obecność zieleni w biurze w dużym stopniu wpływa na poprawę samopoczucia, a oprócz tego stanowi estetyczny dodatek. W trakcie remontu warto zdecydować się na zmianę oświetlenia, wybierając np. listwy LED, które zapewniają ciepłe światło. Kolejnym ważnym krokiem jest poprawa akustyki. Można to osiągnąć m.in. poprzez wyposażenie pomieszczeń w tapicerowane meble, dywany czy zasłony. Remonty biur obejmują także montaż paneli ściennych, lameli czy ścian działowych. One również przyczyniają się do poprawy akustyki. Ponadto ciekawym rozwiązaniem są kabiny akustyczne, które doskonale sprawdzają się w trakcie pracy zespołowej lub wideokonferencji.

Korzyści wynikające ze zmiany wyglądu przestrzeni

Dostosowanie miejsca pracy do potrzeb zatrudnionych w nim osób to dobry przykład skutecznych działań employer brandingowych. Dzięki nim firma jest postrzegana jako wartościowy pracodawca, który dba o swoich pracowników. W ten sposób może pozyskać najbardziej wartościowych specjalistów. Ponadto tego typu działania przyczyniają się do zwiększenia komfortu pracy w firmie, poprawy produktywności i wydajności oraz zwiększenia bezpieczeństwa.

Tego typu zmiany mają także spory wpływ na klientów. Remonty lokali handlowych mogą poprawić prestiż danej marki oraz zwiększyć liczbę klientów. Odświeżenie pomieszczeń lub ich odnowienie to sposób na zachęcenie potencjalnych odbiorców do wejścia do środka. Poprawiają się też pierwsze wrażenia klientów. Wszystko to wpływa na budowę pozytywnego wizerunku, co w konsekwencji przekłada się na korzyści finansowe.

+48 606 743 313
biuro@rjbudownictwo.com

Dlaczego warto

nam zaufać?

RJ Budownictwo w liczbach

"Na tym świecie nie ma nic równie trudnego do zdobycia i równie łatwego do stracenia jak zaufanie."

Haruki Murakami

Zaufanie to jest kapitał, który budujemy od 2018 r. Co roku stale rośniemy co potwierdza, że nasze wartości mają mocne fundamenty. Średnio rocznie oddajemy ponad 10.000 m2 wyremontowanej powierzchni. Działamy transparentnie, czyli od momentu przygotowania oferty do etapu zakończenia inwestycji działamy w uzgodnieniu z inwestorem. Zapewniamy nadzór i uzgodnienia techniczne z zarządem budynku. Doradzamy i pomagamy w procesie kompleksowej realizacji inwestycji. Gwarantujemy serwisy gwarancyjne i pogwarancyjne.

Wydobądź potencjał swojego biura razem z nami!